Mistrzostwa Podkarpacia Karate 2017

W dniu 27 maja w Krośnieńskiej Hali MOSiR zostały rozegrane XIX Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Karate Dzieci i Młodzieży. Organizatorem był Krośnieński Klub Kyokushin Karate prowadzony przez shihan Romana Woźniaka. Współorganizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miasta Krosna, Podkarpacki Okręgowy Związek Karate w Rzeszowie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie. Obowiązki sędziego głównego pełnił shihan Tadeusz Krygowski. Do Mistrzostw zostało zgłoszonych 267 zawodników z 20 klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Rywalizacja przebiegała w 12 kategoriach kata i 29 kumite.
Klub Sportowy BUDO reprezentowało 15 zawodników, zdobyli oni 11 medali: Dominik Brongel, Julia Czarnobilska, Nina Czarnowska, Michał Kamiński 2m. kata, Dominika Kieraś - 1m. kata, Oliwia Kieraś - 2m. kata, Dominika Kozub - 3m. kumite, Maja Łukowska, Lena Małysz - 1m. kata, 3m. kumite, Katarzyna Michalska, Pawłowicz Zuzanna - 3m. kata, Maciej Świerczek - 2m. kumite, 3m. kata, Bartosz Ukleja - 3m. kumite, Aleksander Ziemiański - 3m. kumite, Borys Zych - 3m. kumite. Mistrzostwa sędziowali sensei Piotr Frączek, sensei Paweł Kafel, senpai Wojciech Kozub, sensei Michał Półchłopek a zawodnikom sekundowali sensei Krzysztof Jakubowicz, senpai Jan Kieraś, sensei Maciej Rohan, sensei Filip Szeller.
Gratulujemy zawodnikom medali i życzymy dalszych sukcesów.