Mistrzostwa Europy 2017 Roskilde Dania

Wyjątkowo udanie zakończył się start zawodników KS BUDO Krosno na Mistrzostwach Europy Karate Seniorów i Juniorów w Danii. W zorganizowanych w dniach 8 i 9 kwietnia w miejscowości Roskilde w Danii wzięło udział ponad 300 zawodników z 25 krajów. Polskę reprezentowała grupa 41 karateka w tym 4 zawodników Klubu Sportowego BUDO Krosno: Kamil Hassan, Michał Kamiński, Dominika Kieraś, Filip Szeller oraz trener sensei Krzysztof Jakubowicz. Dominika Kieraś, medalistka Mistrzostw Polski Juniorów spisała się rewelacyjnie, pokonując wszystkie przeciwniczki i zajęła pierwsze miejsce w kategorii kata juniorek. Filip Szeller aktualny Mistrz Polski i Mistrz Europy Młodzieżowców uległ w finale niejednogłośnie koledze z reprezentacji Polski i zajął drugie miejsce w kategorii kata senior. Michał Kamiński po zwycięskim ciężkim pojedynku z reprezentantem Ukrainy awansował do półfinału, kontuzja jednak uniemożliwiła mu awans do finału w kategorii kumite do 70kg juniorów i zajął trzecie miejsce. Kamil Hassan medalista Mistrzostw Polski uległ w walce o wejście do strefy medalowej po trudnym pojedynku w dogrywce. Gratulujemy wysokich wyników, zdobywając trzy medale na Mistrzostwach Europy zawodnicy BUDO Krosno udowodnili wysoki poziom umiejętności, godnie reprezentowali Polskę oraz nasze miasto Krosno, jesteśmy przekonani że usłyszymy o dalszych sukcesach.
Udział w Mistrzostwach Europy został zorganizowany przy wsparciu finansowym Miasta Krosna oraz sponsorów.