Sukcesy judoków KKS BUDO KROSNO

Najbardziej rozpoznawalną i prestiżową imprezą w judo dla dzieci i młodzieży na Słowacji jest Międzynarodowy Turniej o Puchar Prezydenta miasta Bardejova.

judo bardejov

Na starcie stanęło ponad 600 młodych adeptów judo z całej Europy (Słowacji , Czech, Ukrainy, Estonii, Rosji, oraz Węgier) oraz mocne ekipy z Polski w tym zawodnicy KKS BUDO KROSNO.
Starty młodych judoków z Krosna zakończyły się bardzo udanie, zdobyli 2 medale i wywalczyli kilka wysokich lokat, najbardziej okazale zaprezentowała się Oliwia Ziewalicz startując w kategorii -42 kg wygrała wszystkie walki oraz Filip Bęben w kategorii - 50 kg, zdobywca drugiego miejsca. Pozostali zawodnicy Jagoda Miąsik, Piotr Nowosielski, Sebastian Bienia, Hubert Barc tez zaprezentowali się z dobrej strony, jak podkreśla trener zawodników Paweł Juryś "dla niektórych był to pierwszy start w tak dużej imprezie i z pewnością zabrakło trochę doświadczenia ale z występów jesteśmy bardzo zadowoleni". Cześć zawodników nabyła nowego doświadczenia na tak trudnych dla nich zawodach. Postaramy się za rok osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.
Dziękujemy Panu Robertowi Wielgosowi właścicielowi firmy transportowej MIŚ za pomoc w organizacji wyjazdu.