Na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Klub Sportowy BUDO
Klub Sportowy BUDO
Klub Sportowy BUDO
Klub Sportowy BUDO
Klub Sportowy BUDO
Telephone: +48 607 361 911

e-mail: budo@budo.org.pl

Magiczny Kraków  krosno  msportu

BOKS BUDO  Karate BUDO  Karate BUDO  Trening Karate

Mistrzostwa Europy Karate Lucerna 2013
W dniach 1 i 2 czerwca 2013 r. w Lucernie (Szwajcaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin juniorów i seniorów - zawodnicy z KKS BUDO - Krosno sięgnęli po złoto i brąz!

Wystartowało w nich 330 zawodników z 25 krajów. Polskę reprezentowała grupa 39 zawodników, w tym troje krośnian. Wcześniej w Ełku odbyły się kwalifikacje do ME w których uczestniczyli zawodnicy KKS BUDO. Dzięki dobremu przygotowaniu i udanemu startowi do Kadry Polski powołania dostali: Diana Hejnar, Monika Lipka i Filip Szeller – wszyscy trenujący pod okiem sensei Krzysztofa Jakubowicza. Dostąpili oni zaszczytu reprezentowania naszego miasta i kraju na tak ważnych zawodach jakimi są Mistrzostwa Europy. Wraz z zawodnikami do Lucerny pojechał trener Krzysztof Jakubowicz i Zbigniew Lipka.
Udział w Mistrzostwach Europy był możliwy dzięki wsparciu finansowym przez Urząd Miasta i Gminy Krosno oraz sponsorów.
Mistrzostwa Europy Karate - Lucerna 2013
W piątek 31 maja zawodnicy przeszli pomyślnie weryfikację i zakwaterowali się w hotelu. W sobotę o godz. 9.00 od konkurencji kata rozpoczął się pierwszy dzień zawodów, w którym o tytuły mistrzów Europy walczyli juniorzy. W drugim dniu mistrzostw odbywały się walki seniorów.
Ładnie zaprezentowała się Diana Hejnar, która w konkurencji kata weszła do pierwszej dziesiątki zawodniczek w Europie. Diana jest uczennicą II klasy I L.O. w Krośnie i był to jej pierwszy występ w barwach Polski. Nadmienić należy że pracowitością i talentem nadrabia krótki okres treningowy, uprawia bowiem karate od 2010 roku.
Monika Lipka w kumite wywalczyła brązowy medal już w pierwszej walce pokonując reprezentantkę Francji posiadaczkę czarnego pasa. To już jej drugie takie trofeum. Ta utalentowana zawodniczka – uczennica II klasy liceum przy ZSP Nr 5 w Krośnie wywalczyła brązowy medal na ME we wrocławskich Kobierzycach w 2011 r. a w 2012 reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Antwerpii (Belgia).
Filip Szeller po zaciętej rywalizacji w konkurencji kata zdobył złoto i tytuł Mistrza Europy. Filip jest uczniem II klasy liceum przy ZSP nr 5 w Krośnie. Karate trenuje od 7 roku życia i jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Na Mistrzostwach Europy zdobywał już wcześniej medale, w roku 2011 zdobył brązowy medal, w 2012 srebrny a teraz ukoronował swoje sukcesy złotym. Jest trzykrotnym mistrzem Polski i wielokrotnym mistrzem Podkarpacia. Filip od trzech lat wchodzi w skład Kadry Narodowej Polski i jest stypendystą Marszałka Województwa Podkarpackiego. Zapytany o swój wzór do naśladowania odpowiada:

„Trener jest dla mnie wzorem, jako szkoleniowiec i jako człowiek. Zawsze był przy mnie, wspierał mnie nie tylko wtedy kiedy zwyciężałem, ale i wtedy kiedy ponosiłem porażki, bo karate to sport walki i nie zawsze się zwycięża. Sensei chwali mnie, kiedy na to zasługuję, ale i potrafi       zmobilizować, pokazując co jeszcze jest do zrobienia. Bardzo ważna dla nas jako zawodników jest jego obecność i wsparcie psychiczne podczas zawodów, na które zawsze możemy liczyć.”
Systematyczne treningi, ciągłe doskonalenie się i wola walki tego młodego zawodnika  przyniosły efekty w postaci zwycięstw na zawodach rangi mistrzowskiej.  W 2010 r. w Legnicy w rywalizacjach Pucharu Polski zdobył II miejsce, w 2011 r. w Opolu zajął I miejsce w Turnieju Klasyfikacyjnym do Mistrzostw Europy, II miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii  w Wiedniu, III miejsce  na Mistrzostwach Europy we Wrocławiu. 2012 rok przyniósł mu I miejsce na Mistrzostwach Polski i II  miejsce na Mistrzostwach Europy w Antwerpii (Belgia).
Zapytany o sposób na sukces, odpowiedział: „Sukces nie jest możliwy bez systematycznej pracy woli walki i dążenia do wytyczonego celu. Trzeba też umieć przegrywać, a z porażek wyciągać naukę i ciągle pracować nad tym, by wchodząc na matę nie popełniać tych samych błędów. Karate to nie tylko sztuka walki, to też filozofia, z którą każdy karateka powinien się utożsamiać, żyć i trenować zgodnie z zasadami przysięgi Dojo: Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego niewzruszonego ducha (…), przestrzegać zasad grzeczności i poszanowania starszych (…) i nigdy nie zapominać o cnocie pokory”.

test: Bogusława Półchłopek

Z ostatniej chwili

WSPIERAJĄ NAS

krosno.plkrakow.pl

bogartspectra.net.plduet