Licencja PZ Karate 2021

Magiczny Kraków  krosno  msportu

BOKS BUDO  Karate BUDO  Karate BUDO  Trening Karate

Turniej Kwalifikacyjny ME Lucerna 2013

23 lutego 2013 roku w W Ełku odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin.

W turnieju wystartowało 238 zawodników z 32 klubów, turniej był również jubileuszem 35-lecia Ełckiego Klubu Kyokushin Karate. Kwalifikacje odbyły się w konkurencjach kata i kumite dla kadetów rocznik 98-97, juniorów 95-96 oraz seniorów. Sędzią głównym zawodów był Sensei Roman Kęska z Krakowa 4 dan. Rywalizację o nominacje na Mistrzostwa Europy w Szwajcarii oglądała rekordowa liczba kibiców, około 1000. Otwarcia Turnieju dokonał Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz.
Krośnieński Klub Sportowy BUDO reprezentowała grupa ośmiu zawodników, instruktor Sensei Krzysztof Jakubowicz który pełnił obowiązki sędziego oraz kibice. W wyniku udanego startu zawodnicy zdobyli 6 medali a trzech wywalczyło kwalifikacje do kadry Polski na Mistrzostwa Europy: Diana Hejnar w kata (2 miejsce), Monika Lipka w kumite (1 miejsce) oraz Filip Szeller zarówno w kata (1 miejsce)  jak i kumite (2 miejsce). W turnieju startowali również: Jakub Bielczyński, Kryspin Paradysz który zajął 3 miejsce, Mohamed Hassan, Szymon Potoczny 3 miejsce, Michał Półchłopek. Już trzeci rok z rzędu zawodnicy KKS BUDO uzyskują powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Europy gdzie z powodzeniem startując zdobywają medale. Wierzymy, że i tym razem tak będzie i z Lucerny przywiozą trofea.